Αρχείο μηνός Ιανουάριος 2016

Εθελοντισμός και αιμοδοσία στο Σχολικό Συγκρότημα (13/01/2016)

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13 Ιανουαρίου 2016 εθελοντική αιμοδοσία σε συνεργασία με το νοσοκομείο Αμαλία Φλέμινγκ στο συγκρότημα του σχολείου μας

20160113_185844
Συμμετείχαν 38 μαθητές και ένας από τους καθηγητές του σχολείου

Ευχές για το 2016

NewYear2016
2016 ευχές για καλή χρονιά, δημιουργική, παραμυθένια, όμορφη, γελαστή σε όλους!!!
Στους μαθητές και στις μαθήτριές μας, στα παιδιά μας, ευχόμαστε, κρατώντας αμείωτη την δύναμη, την αισιοδοξία, την ευαισθησία και την τόλμη της νιότης σας, να αγωνιστείτε με πίστη και έμπνευση για τους στόχους σας για να θεμελιώσετε την πιο γερή και ζεστή στέγη για τα ό ν ε ι ρ ά σας.
Για μας τους μεγάλους, γονείς και καθηγητές, βαραίνει το χρέος προς τη νέα γενιά οφείλουμε, να σταθούμε δίπλα της και να της προσφέρουμε όλα εκείνα τα εφόδια π α ι δ ε ί α ς που θα τη βοηθήσουν να οραματιστεί και να χτίσει ένα υγιές και φωτεινό μέλλον.
Για τους τελειοφοίτους μας καλή επιτυχία στις φετινές τους εξετάσεις και όπως μαζί σε αυτούς όπως και για τους αποφοίτους μας ευχόμαστε, δίπλα στην από καρδιάς συγχαρητήρια ευχή, να προσθέσουμε και τούτο: μέσα από κάθε λογής σκοτάδια της εποχής μας να φτάσει ο καθένας τους τελικά «στα οράματα ή στους διασκελισμούς που απαιτούνται για να κινηθείς σ? ένα επίπεδο υπεράνω πολύ της χρηστικής πραγματικότητας».[Οδ. Ελύτη, Ιδιωτική Οδός]
Με καρδιά ολάνοιχτη
Η Διεύθυνση